Jídla a nápoje, díky kterým se nadýmání stane minulostí

0
224

Na jedné straně jídelníčku jsou potraviny, které nadýmání vyvolávají. Ale naštěstí všechno v přírodě má i svou druhou stranu. No a ní jsou právě jídla, která zabrání nadýmání a pocitu nafouknutého břicha. pokud je to váš častý problém, nebojte se po nich sáhnout.

Sladké brambory
Lidově nazývané také batáty. Jsou chutné, zdravé a bohaté na draslík. Právě tyto dva prvky bojují proti zadržování vody způsobené sodíkem, a proto jsou výbornou potravinou proti nadýmání. Dalším benefitem je, že obsahují antioxidant betakaroten, který podporuje zrak a zdraví orgánů i pokožky. Jsou proto skvělou přílohou k jídlům, pokud cítíte nadýmání právě po jídle.

Citronová voda
O jejím přínosu se popsali doslova učebnice. Už se ví, že sice není zázrak, ani všelék, ale co se týká střev, tak je takovým partyzánem proti nadýmání. Citronová voda totiž pomáhá odplavit přebytečný sodík z vašeho těla, a tím zplošťuje bříško, brání nadýmání a zklidňuje váš trávicí systém, což z něj činí dokonalý nápoj pro každého, kdo zápasí s plynatostí.

Zelený čaj
Umí s trávením dělat doslova divy. Zelený čaj je zázrak k nadýmání. Je známý svými protizánětlivými vlastnostmi, pomůže vyrovnat vaše bříško, uklidnit trávení a navodit příjemný pocit ve střevech. Je to nápoj, který vás dokonce i během léta povzbudí a příjemně osvěží. Má přitom i mnoho dalších pozitiv souvisejících s trávením. Například pomáhá s hubnutím.

Jablko
Traduje se, že jedno jablko denně udrží lékaře od vás v dostatečné vzdálenosti. Ale i když ne navěky, tak co se týče nadýmání, je to jistota. Nedávná studie zjistila, že díky vláknině vám jablko před jídlem pomůže sníst méně jídla, ale současně zabránit tomu, aby vás po jídle nafukovalo. To je dokonalá kombinace pro každou ženu.

Zázvor
Jeden z nejstarších přírodních léků na světě. Má protizánětlivé vlastnosti a je to doslova zázrak na trávení. Umí si poradit s porouchaným žaludkem, rozhozeným trávením a významně redukuje nadýmání. Vychutnejte si jej jako osvěžující zázvorový čaj.