V Pákistánu se autobus zřítil do rokle, zahynulo 22 lidí

0
247

Dvaadvacet lidí zahynulo při nehodě autobusu v odlehlé oblasti na jihozápadě Pákistánu. Mezi mrtvými jsou také ženy a děti, informovala agentura AP s odvoláním na pákistánské vládní zdroje.

Rychle jedoucí autobus sjel z úzké horské cesty a zřítil se ze srázu v provincii Balúčistán. Podle místních úřadů neštěstí nikdo nepřežil.

První zprávy mluvily o 18 obětech, později záchranáři ale vysvobodili z vraku autobusu další čtyři těla.

Policie prověřuje jako možnou příčinu nehody technické problémy nebo lidskou chybu. Počasí bylo v době neštěstí v oblasti dobré, vůz ale podle svědků jel vysokou rychlostí. Jeden ze svědků Abdul Ali agentuře AP telefonicky řekl, že šel po stejné cestě na motocyklu. Malý autobus jel rychleji než on, dostal smyk a spadl do rokle. Lidé z blízké vesnice pak přivolali policisty.

Smrtelné nehody jsou na pákistánských cestách poměrně běžné. Jejich příčinou v mnoha případech bývá technicky nevyhovující stav vozidel či komunikací a nedodržování dopravních předpisů.

Loni v červenci se v centrální části Pákistánu srazil s kamionem přeplněný autobus, kterým cestovali dělníci domů na muslimský svátek oběti. Konflikt si vyžádal 33 obětí.